Seurakunnat

Seurakunnat

Helsingin seurakunta:
Tärkeää tietoa koronatilanteesta:

Pääkaupunkiseutu on siirtynyt koronaepidemiassa leviämisvaiheeseen. Jotta tilanne voidaan saada hallintaan, Etelä-Suomen aluehallintovirasto kieltää kaikkien yli 20 hengen yleisötilaisuuksien ja yleisten kokousten järjestämisen sisätiloissa Helsingin alueella. Päätös on voimassa 13.12.2020 saakka. 

Tilanteen johdosta Helsingin seurakunta siirtyy Online-seurakunnan jumalanpalveluksiin sunnuntaista 29.11. lähtien. Zoom-koodi on 219200540. Jumalanpalvelus alkaa klo 10.30.

Tiedotamme heti, kun tiedämme milloin voimme palata takaisin seurakuntaan.

Lisätietoa: https://www.avi.fi/web/avi/-/yli-20-hengen-yleisotilaisuudet-ja-yleiset-kokoukset-kielletaan-helsingin-ja-uudenmaan-sairaanhoitopiirin-alueella-23-11-13-12-2020-etela-suomi-

Sunnuntain jumalanpalvelus klo 10:45 – 13:00

Osoite: Nousiaistentie 6, 00280 Helsinki
Ota yhteyttä: helsinki@deeperlife.fi, 046-5291 650

Kansallinen päämaja

Joensuun seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 12:30 – 14:30

Osoite: Kirkkokatu 28, 80100 Joensuu
Ota yhteyttä: joensuu@deeperlife.fi, 046-6591 714

Jyväskylän seurakunta

Sunnuntain jumalanpalvelus klo 10:30 – 13:30

Osoite: Sepänkeskus, Kyllikinkatu 1, 40100 Jyväskylä
Ota yhteyttä: jyvaskyla@deeperlife.fi, 046-9545 966/046-5668 263

Kuopion seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 11:00 – 13:00

Osoite: Ferdi Meeting Room, Original Sokos Hotel Puijonsarvi, Minna Canthinkatu 16, 70100 Kuopio
Ota yhteyttä: kuopio@deeperlife.fi, 044-9730 977

Mikkelin seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 11:00 – 13:00

Osoite: Mikonkatu 9, 50100 Mikkeli
Ota yhteyttä: mikkeli@deeperlife.fi, 041-7431 648

Oulun seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 10:00 – 12:00

Osoite: Asemakatu 9, 90100 Oulu
Ota yhteyttä: oulu@deeperlife.fi, 046-9522 293

Tampereen seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 14:00 – 16:00

Osoite: Puutarhakatu 17, 33210 Tampere
Ota yhteyttä: tampere@deeperlife.fi, 045-642 8888/046-9614 871/041-7298 712

Turun seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 10:00 – 12:30

Osoite: Yliopistonkatu 6, 20100 Turku
Ota yhteyttä: turku@deeperlife.fi, 045-2299 919

Online-seurakunta:
Sunnuntain jumalanpalvelus klo 10:30 – 13:00

Ota yhteyttä: 046-954 5966